Typy lidí v posilovně

Že by už skutečně otevřeli posilovny? Nám se tomu nechce ani věřit, ale těšíme se teda hodně. Na oslavu této téměř historické chvíle pro vás připravujeme speciální sérii videí zaměřených právě na cvičení v posilovně. Díky nim si tak už i vy poradíte ve změti různých neznámých strojů a nebudete se v jakémkoliv gymu cítit jako Alenka v říši divů. Abychom vám to cvičení ještě zpříjemnili, sepsali jsme pro vás tento odlehčený článek popisující několik typů lidí, na které v posilovně obvykle narazíte. Poznáte se v některém z nich? A už víte, na který druh lidí si dát největší pozor?

Sněženky

Tenhle druh lidí se v posilovnách vyskytuje hlavně na začátku roku. My si ale myslíme, že po dlouhém lockdownu na něj narazíte možná i teď. Je to jednoduše ten typ člověka, který se rozhodl vyplnit si předsevzetí a shodit přebytečná kila. Problém je v tom, že po pár týdnech už ho v posilovně nikdy neuvidíte. I proto stálí návštěvníci fitek často přichází až v druhé půlce ledna, aby se vyhnuli nadšeným davům, které ke konci měsíce začnou samovolně odpadávat. My vám jen přejeme, aby se z vás nestala taková „covidová“ sněženka a nadšení vám vydrželo dlouhodobě. Doufáme, že vám k tomu pomůžou naše cvičební videa.

Machři

„Jasně, že zvednu x kg na bench.“ To, je klasická věta typického machra. Jasně, často to dokáže, ale v mnoha případech je to jenom obměna hvězdy Instagramu. Není pro něj zas tak důležité, co dělá, hlavně aby se tím mohl později pochlubit.
Na tento druh, vyskytující se nejčastěji v blízkosti velkých strojů, si dávejte pozor. Mohl by ve vás totiž vyvolat pocit méněcennosti založený na prachsprosté lži.

Hvězdy Instagramu

Kolik selfíček je moc selfíček? Tento typ poznáte jednoduše – většinou má na sobě nejnovější a perfektně sladěnou značkovou soupravičku. Krom třicetiminutového cvičení stráví většinu času před zrcadlem s mobilem v ruce. #preworkout

U hvězd Istagramu si dávejte pozor hlavně na dvě věci. Za prvé se s nimi nikdy nesrovnávejte, nemáte šanci. Ví, které pózy a úhly vypadají nejen na fotce nejlíp. Za druhé na sociálních sítích sledujte jen ty, u kterých si jste opravdu jistí, že ví, co dělají. Nechcete si přece zhuntovat zdraví, ne?

Kecalové

Jak už název napovídá, do téhle kategorie patří všichni, kteří za celou dobu v posilovně nezavřou pusu. Mluví o svých zkušenostech a aspiracích v posilovně, o počasí nebo o čemkoliv jiném. Nenechte se zmást, spoustu z toho, co říkají, nemusí být pravda.

Speciální podkategorii pak tvoří výhovorky, které neustále komentují to, proč něco nemůžou dělat.

Rychlokvašky

Rychlej start, brzo seš v cíli.“ Přijde nám, že tímto heslem se řídí při cvičení nejen v posilovně spousta lidí. Bohužel cvičení je běh na dlouho trať, na celý život. Nenechte se proto zlákat a při cvičení vždy poslouchejte svoje tělo a respektujte svoje možnosti. Uvidíte, že za pár měsíců už tyhle lidi neuvidíte. Tohle pořekadlo totiž končí „hned bylo jasný, že jsme přecenili síly.“

Dříči

Pokud patříte mezi dříče, máte vyhráno. Ten totiž nemá potřebu se vychloubat. V posilovně se soustředí sám na sebe a s nikým se moc nebaví.

Řiďte se heslem „Character is what you do, when nobody is watching“ (překlad: „Osobnost je to, co děláte, když se nikdo nedívá.“) Při cvičení to platí dvojnásob. Nejde o to, co dělají ostatní okolo. Nejde o to, jak u toho vypadáte. Každý je na tom fyzicky jinak, přichází s jinými predispozicemi a má jiné cíle. Soustřeďte se na sebe a na to, jaký máte z cvičení pocit. Vypadat dobře můžete až později.

Tak co, poznáváte se v některém z nich? A už víte, na který druh lidí si dát nevětší pozor? Dejte nám vědět do komentářů.