Trénovat jednou týdně nestačí?

  • Kolikrát týdně, jak často a co trénovat?
  • Když půjdeme od začátku…
  • Kolikrát týdně tedy cvičit?
  • Trénovat jednou týdně nestačí?
  • Doporučení
  • Jak si poskládat trénink z tréninkových videí na Pole Dance Online?

Kolikrát týdně, jak často a co trénovat? To je jedna z nejčastějších otázek.

V dnešní době jsme zaplaveni enormním přísunem informací a je těžké rozlišit, co je vlastně správně, čemu konkrétně a jak často se má člověk věnovat.

Když půjdeme od začátku…

Každý člověk má jiné dispozice, ať už časové, fyzické, psychické a tak individuálně by k sobě měl i přistupovat. Tzn. nesnažit se vyrovnat přesně tomu, jak to dělá někdo jiný, ale pouze se inspirovat. 

Kolikrát týdně tedy cvičit? 

Vždy je lepší dělat něco, než nic. Pokud stíháte cvičit jen jednou nebo dvakrát týdně, rozhodně nic nevzdávejte. Prostě cvičte podle toho, jak vám to čas dovolí, ale neočekávejte zázraky v krátkodobém horizontu. Viditelné výsledky, to je běh na dlouhou trať. Svůj trénink podpořte zdravou stravou a snažte se využít jakoukoli příležitost k pohybu. Choďte pěšky, vyběhněte schody a na židli v kanceláři se alespoň trochu protáhněte. To je základ k tomu, abyste se cítili více fit. Nejen fyzicky, ale i na duši.

Trénovat jednou týdně nestačí?

Pokud chcete viditelné výsledky, trénink jednou týdně nestačí. V týdnu máte 168 hodin a 60 minut týdně Vás nikam neposune. Pozor ale na přemrštěnou motivaci začátečníků, kdy se člověk „odpálí“ tak, že se týden nemůže hnout. A díky tomu, jak to bolí, to pak raději vzdá.

Doporučení

Jako základ doporučujeme začít 3x týdně. Není ale trénink, jako trénink. Začněte prvně s nižší intenzitou a kratší dobou tréninku. Třeba kdybyste měli cvičit 3x týdně po 20 minutách jakéhokoliv pohybu. Bude pro Vás mnohem snazší si na pravidelné cvičení navyknout. Postupně přidávejte větší počet opakování, náročnější cviky a dobu tréninku postupně prodlužujte. Důležité je najít pohyb, sport, styl tréninku, který Vás bude bavit. A také si uvědomit, proč to děláte a za jakým cílem si jdete.

Jak si poskládat trénink z tréninkových videí na Pole Dance Online?

Určitě nikdy nevynechávejte videa s názvem “warm up”, která Vám zaberou cca 10min. Jedno tréninkové video pole dance, je většinou poskládáno ze 3-4 prvků. Neznamená to ale, že nutně musíte zvládnout vše v jednom tréninku. V každém videu si můžete zaškrtnout prvek, který jste již zvládli, abyste měli přehled, z kolika procent jste dané video zvládli nebo jaké prvky již umíte. Můžete tak mít maximální přehled nad svým tréninkem.

Na konci také nikdy nezapomínejte na videa s názvem “cool down”. Během března se můžete těšit na nová posilovací videa, která jsou zaměřená na Full body s vlastní vahou těla, jelikož samotný Pole dance o tom je. Buď to můžete využít jako samostatný trénink nebo pro zdatnější, to přidat na konec pole dancového tréninku před “cool down”. Čekají Vás intenzivní 20 minutovky. Ať už si zvolíte variantu 3x týdně posilovat, 2x týdně Pole dance a 1x týdně posilování nebo 3x týdně Pole dance i s posilováním. Důležité je, aby to vyhovovalo Vám, abyste se cítili dobře a krok po kroku jste se zlepšovali. A to celkově, silově, výkonnostně, aby jste byli flexibilnější a s tím vším rostla i Vaše vůle a chuť trénovat.


Pokud byste si přáli s něčím poradit nebo se pochlubit se svým progresem, napište nám na sociální sítě nebo email. A proč? Uvědomujeme si, jak je podpora a motivace důležitá. Je skvělé vědět, že to co děláte jde správným směrem. A právě proto jsme tu pro Vás. 

Váš Pole Dance Online