Sebedisciplína, aneb jak dosáhnout vysněných cílů

Ženete se za vytouženou postavou, říkáte si, že od příštího týdne se přestanete přejídat nebo začnete častěji cvičit, abyste udělali vysněný split? Ale jak přeměnit naše myšlenky v činy a konečně se k tomu dokopat?

SEBEDISCIPLÍNA je základ úspěchu. Pro některé je jejich silnou stránkou, jiní se o ni opakovaně snaží. V případě, že máte pevnou vůli, dokážete skoro všechno a vytrváte na cestě ke svému cíli.

Připravili jsme si pro Vás několik tipů a zásad, jak se přemoci, vstát a začít na sobě makat.

NASTAVTE SI SVÉ CÍLE CHYTŘE

Znáte pravidlo SMART? Sice se toto pravidlo používá nejčastěji při tvorbě firemních cílů, ale můžete jej využít i pro konkretizaci svých vlastních cílů. Každý svůj cíl si naplánujte tak, aby byl:

S – (Specific) specifický, možná co nejkonkrétnější

M – (Measurable) měřitelný, dokážete jej změřit? Uvidíte, výsledky?

A – (Achievable) dosažitelný

R – (Relevant) relevantní, vy sami své tělo znáte nejlépe, proto si nedávejte nedosažitelné cíle.

T – (Time Specific) – časově vymezený

Svou vůli budete nejlépe upevňovat tak, že budete plnit své cíle. Krok po kroku. Zkuste začít těmi menšími a až si z toho vytvoříte určitou rutinu, tak miřte výš a výš. ?

VIZUALIZACE

Znáte to, co oči nevidí … Ale jak to využít při plnění svých cílů na cestě k lepší sebedisciplíně? Vytvořte si nástěnku, deníček nebo klidně si svá přání a výsledky zaznamenávejte v telefonu. Je to na Vás. Ale ať to, čeho chcete v nejbližší době dosáhnout, máte co nejčastěji na očích.

Chcete každý den trénovat? Tak si na lednici přilepte měsíční plán a každý večer si svůj splněný cíl odškrtávejte, uvidíte, že je to krásný pocit a bude Vás to každý nový den motivovat nepřestávat a jít dál. A takhle to můžete udělat se vším, v kreativitě se meze přece nekladou.

Své výsledky si zkrátka, co nejvíce představte, jako byste už byli v cíli.

POZITIVNÍ MYSL JE ZÁKLAD

I přesto, že jste to už několikrát vzdali, nemůže Vás to odradit. Musíme vstát a jít do toho znovu, a tím upevňovat svou vůli. Úspěšní jsou jen ti, kteří to nevzdají. Existuje někdo, kdo vás motivuje? No tak si ho klidně dejte na tapetu telefonu, vyzkoušejte všechno, ale nevzdávejte to! Buďte vděční sami sobě za každý den, kdy splníte, co jste si naplánovali. Usmějte se, poděkujte si a nalaďte se na pozitivní notu.

ZAČNETE HNED, NE V PONDĚLÍ 

Jako první krok při cestě k sebedisciplíně se naučte neodkládat věci na později. Proč odkládat něco, po čem toužíte, když první krok pro vysněný cíl můžete udělat už dnes? Podíváte se na tři díly nekonečného seriálu, nebo věnujete třeba jen půlhodinu sami sobě, abyste si naplánovali další týden? Co můžete udělat během pár minut, udělejte hned. Prvním krokem vše začíná. 🙂