Pole dance pro Vaše děti

Pole dance je v poslední době stále více oblíbenou aktivitou nejen u dospělých, ale i u dětí. Už dávno není pole dance brán jako lascivní tanec v baru, ale jako sport, který je vhodný na zesílení, rozvíjí flexibilitu, koordinaci pohybu, motoriku, taneční a akrobatické dovednosti a také posiluje střed těla.  

V kolika letech je vhodné začít s pole dance?

Většina pole dance studií nabízí lekce jak pro dospělé, tak pro děti i juniory. Spodní věková hranice pro skupinové lekce je většinou nastavena od 6 let, ale jde spíše o to, aby bylo dítě schopné pracovat v rámci skupiny. Dá se tedy říct, že na věku nezáleží a vaše dítě může začít téměř kdykoliv na lekcích pro začátečníky, které jsou rozdělené podle věku. Např. v Brněnském studiu ONE2ONE jsou kurzy pro děti stále oblíbenější a rok od roku se otevírá více kurzů. 

Je poledanceonline.cz vhodné i pro děti?

Pole Dance Online je tím nejlepším nástrojem pro rodiče, kteří se zajímají o to, co jejich dítě na lekcích pole dance dělá a také skvělým pomocníkem, pokud chce dítě tyč domů. Každý rodič dokáže svým dětem poradit, jak kopnout do míče nebo pomoci s jízdou na kole, ale pokud sám pole dance nedělá, těžko bude v této oblasti nápomocen. Na Pole Dance Online je vše vysvětleno od úplných základů a uděláno tak, aby si mohl člověk sestavit plnohodnotný trénink u sebe doma. Avšak vůbec to není o tom přestat chodit na lekce, naopak je to skvělý doplněk ke skupinovým lekcím i osobním tréninkům. Web je plný ověřených a užitečných informací, které člověk na lekci buďto nezíská, nebo je třeba zapomene a takto si může připomenout co se naučil. Dítě si tak může opakovat informace z kurzů, které navštěvuje nebo se učit nové triky. Rodiče zase mohou díky těmto informacím zůstat v obraze, mohou dítěti poradit, kontrolovat, jestli doma nedělá něco špatně a mít tak větší dohled na tím, aby nedošlo k nějakému zranění. 

Pole dance soutěže pro děti

pole princess

U dětí je pole dance v čím dál větší oblibě a pokud má dítko ambice, může se pole dance věnovat i soutěžně. Např. Pole Princess je první celorepubliková pole dance soutěž, zaměřená přímo na děti a mládež od 5 do 17 let. Letos se koná již 5. ročník a je na něj přihlášeno kolem 200 soutěžících. Rozhodně to ale není jediná soutěž, které se mohou děti zúčastnit. To vše jen dokazuje, jak je pole dance mezi dětmi populární.

Rozhodně se tedy nebojte své dítě na pole dance přihlásit, nebo pořídit tyč domů. Třeba to nakonec chytne i vás :).