Pole Dance Exotic – svíjení u tyče?

Popularita Pole Dance Exotic stále více roste,

i když ještě před pár lety se od vysokých podpatků a striptérek snažila pole dance komunita distancovat, aby veřejnosti dokázala, že pole dance je skutečný sport ne nepodobný gymnastice. Dnes ale čím dál více tanečnic sahá po botách s platformou. Proč tomu tak je?

Začátky pole dance v České republice i ve světě nebyly lehké. Mnoho lidí si tento druh tance a sportu spojovalo s nočními kluby, a proto bylo často snazší svůj koníček popsat jako akrobacii na tyči nebo o něm radši vůbec nemluvit, aby si z vás někdo neutahoval: „Když to v práci nevyjde, aspoň máš zálohu.“ To bylo ještě zhruba před pěti lety zcela běžné. Jak ale čas plynul, stále více lidí si na tanec u tyče i na ní zvyklo. Stigmata spojená se strip cluby pomalu, ale jistě opadla. Bylo na čase, aby je vystřídalo zase jiné tabu.

 

Dnešním kontroverzím tématem nejen v pole dance světě je právě Pole Dance Exotic – tanec i akrobacie v botách s velmi vysokým podpatkem a platformou. Ano, zase jsme zpátky u striptérek a babičky mají zase o čem mluvit. Možná právě proto, že to je něco „zakázaného“ nebo něco „nemravného“, se do exoticu pouští čím dál více pole dancerek. Možná chceme jenom nějakou obměnu, něco jiného, zábavného.

Mistryně světa v pole sport a lektorka Fitplayce Růženka Kunstýřová nám prozradila, že ji exotic nadchl hlavně ze dvou důvodů. Jednak vysoké boty vytváří krásnou linii nohou a celkově opticky vyformují postavu do velmi sexy tvarů. A pak je to něco nového, něco, co otvírá nové možnosti kreativity a umožňuje posouvat vlastní hranice v kombinování elegantních sexy pohybů s náročnými akrobatickými triky. Protože pole dance exotic není jen o svíjení u tyče, ale o skutečném umění propojení elegance, ženskosti a plynulosti pohybu s obrovskou fyzickou sílou nutnou pro zvládnutí obtížných prvků a přechodů. Pokud toto tanečnice zvládne dokonale zkombinovat, nejen že se sama cítí krásně a žensky, ale sklidí i úspěch u obecenstva, zejména jeho mužské části.

Tak co? Chtěli byste Pole Dance Exotic vyzkoušet i vy? U nás na Fitplayce k tomu máte jedinečnou příležitost. Kurzy vás provede Deny Dejsun – jedna z nejlepších ve svém oboru.

 

Čím větší je o pole dance exotic zájem, tím víc se stává běžnou součástí sportovního života, tak jako kdysi klasický pole dance. Docela dobře se tak může stát, že za pár let bude tím kontroverzním koníčkem zase něco úplně jiného. Co myslíte, že to bude?