Jaký grip na pole dance je nejlepší?

Pole dance je náročný sport, který se neobejde bez pořádného vybavení.

Je potřeba mít nejen kvalitní tyč nebo oblečení, ale také grip (přípravek proti klouzání rukou a těla). Jelikož jsme každý jiný, někdo se potí více, někdo méně, na každého bude fungovat něco jiného. I přesto, že rostoucí silou a lepší technikou se dá zbytečnému klouzání předcházet, jsou chvíle, kdy je “namazání” rukou nebo těla nezbytné. Např. při tréninku delší choreografie, vystoupení, soutěži apod.
Pojďme si představit pár produktů, které nabízí náš partner https://www.tanecnityce.cz/
a naše lektorka Denisa měla možnost je na vlastní kůži vyzkoušet. 🙂

ITAC2 – GRIP PROTI KLOUZANÍ

iTac2 je vyroben z organického včelího vosku. Přilnutím na kůži poskytuje silný a spolehlivý úchop pro ruce i tělo. Mně osobně vyhovuje malé množství na tělo, ale ruce tolik ne. Malé množství iTac2 poskytuje dlouhotrvající a voděodolnou přilnavost. iTac2 je vhodný pro všechny, od začátečníků až po profesionály.

Použití:

Doporučuje se ho používat především na nohy a záhyby těla (podkolenní jamka, nárt, kotník apod.). Při použití na ruce zajišťuje velmi silný grip, ale zanechává lepkavou stopu na tyči a to může být problém při spinech. Stejná značka však vyrábí i čistič, který se výborně hodí právě k tomuto gripu. O tom viz níže. 🙂

V nabídce jsou 2 stupně přilnavosti:

  • Stupeň 2 poskytuje střední pevnost, např. pro bezpečný šplh, inverty, statické prvky a další pohyby.
  • Stupeň 4 poskytuje extra silný stupeň přilnavosti, který je vhodný pro výuku nových a náročných triků.

ITAC2 – ČISTIČ 

iTac2 čistič byl navržen speciálně k tomu, aby perfektně čistil tyč a zároveň ničil bakterie. Je to perfektní pomocník k iTac2 gripu, jelikož ten se velmi špatně čistí. S tímto čističem to jde však samo. Benefitem je i příjemná vůně. Je vyrobený z přírodních surovin. 

Použití:

Nejlépe funguje s hadříkem z mikrovlákna. Jednou nebo dvakrát stříkněte na hadřík a tyč očistěte. Otočte hadřík suchou stranou a vyčistěte do sucha. V případě odolného znečištění nastříkejte iTac2 přímo na tyč a nechte 20 min působit. Pak vyleštěte již zmíněným postupem. Ještě jednou velmi doporučuji právě k iTac2 gripu. 🙂

X – Dry 

X – Dry je grip vyvinutý přímo pro tanečnice pole dance. Gelová konzistence gripu zajišťuje jeho snadnou aplikaci, nezanechává bílé stopy ani nijak nelepí. Grip zaručuje dlouhodobý efekt, který zabraňuje pocení rukou, zvyšuje přilnavost vašich rukou a umožňuje déle a lépe cvičit. Já osobně mám velmi suchou kůži a tento grip mi ruce vysuší ještě víc. Pro mě osobně to není nejoblíbenější grip, ale vím, že většina mých kolegyň si ho velice chválí.

Použití: 

Grip před použitím protřepte. Malé množství (o velikosti lískového oříšku) naneste na dlaně a promněte, aby se grip rovnoměrně rozetřel. Před cvičením nechte vstřebat (cca 30 vteřin). Grip je vhodný pro začátečníky i profesionály. Aplikuje se jak na ruce, tak i na celé tělo.

DEW POINT a DEW POINT GLITTER

Čím se Dew Point liší od ostatních gripů?

Především je vyvinut, aby se používal na celé tělo, nejen na ruce. Jeho složení vám zaručuje hydratovanou pokožku, čímž se zvyšuje přilnavost vaší pokožky k tyči. Jeho speciální složení vyvinuté pro tanečnice pole dance zamezuje nepříjemnému sklouzávání. Z tohoto přípravku jsem byla velmi nadšená! Jako by byl vyroben přímo pro mě. Krásně drží, ale nevysušuje, což potřebuji.
A ve variantě se třpytkami se krásně hodí na show. 🙂

Výhody DEW POINT:

  • bez oleje
  • není lepkavý a mastný
  • hydratuje, aniž by snižoval přilnavost
  • grip, který je skutečně dobrý pro vaši pokožku
  • ideální pro pole dance

Dew Point je dostupný ve třech různých složeních:

  • Light – funguje dobře ve vlhkém podnebí nebo pro lidi, kteří mají normální až mastnou pleť.
  • Medium – funguje dobře v průměrně vlhkém podnebí nebo pro lidi se suchou až normální pletí.
  • Ultra – funguje dobře v suchém až normálním podnebí nebo pro osoby s velmi suchou až normální pletí.

Použití:

Nastříkejte Dew Point na požadovaná místa a vmasírujte ho do pokožky. Pak ho nechte asi 30 – 60 sekund, v závislosti na vlhkosti vzduchu, zaschnout.

Toto byla ukázka několika rozličných produktů. Je ale potřeba, aby si každý sportovec vše vyzkoušel sám na sobě a přišel na to, co nejlépe funguje právě jemu. Článek vychází z oficiálních informací uvedených výrobcem, které mohu až na drobnosti potvrdit. Doufám, že vám to aspoň trochu pomohlo. 

Ještě jednou upozorňuji, že když je s něčím vaše kamarádka nebo já spokojená, tak vám to fungovat nemusí. Jak už bylo několikrát zmíněno, každý má své individuální potřeby, proto zkoušejte a hledejte ten nejlepší produkt právě pro vás. Přejeme všem, ať to pořádně drží! 🙂

Za Fitplayce,

Denisa 🙂