Jak to udělat, aby nám pandemie nepřerostla přes hlavu

Pár tipů na to, jak i během lockdownu zůstat aktivní jsme vám už dali v minulém článku. Myslíme, že se ale všichni shodneme na tom, že sport není všechno. Určitě je to jedna z možností, jak na chvilku odvést myšlenky od pocitu, že ten svět teď tak nějak spěje od desíti k pěti. Dnes pro vás máme pár dalších tipů, jak na to.

Vyrazte na čerstvý vzduch

Dobře, opakování je matka moudrosti, a proto si troufneme připomenout jeden z bodů z minulého článku. Nemusíte jít hned vyloženě sportovat, ale věřte, že i taková svižná procházka v chladném podzimním počasí vám vžene novou energii do žil. Pokud to jde, zkuste si ji naplánovat zhruba v polovině dne, ať ještě stihnete vyrazit za světla. My tomu říkáme „fiktivní meeting“.

Méně zpráv

Tohle je podle nás jedna z nejdůležitějších věcí. Ze všech stran se na nás valí spousta nejrůznějších informací, až toho může být někdy přes příliš. Pro váš duševní klid bude lepší dávkovat si zprávy po částech nebo jen v nezbytně nutném množství. My můžeme doporučit sledovat sociální sítě některých zpravodajských kanálů – tak získáte rychle a bezbolestně přehled o tom nejdůležitějším a pokud vás něco zaujme, můžete si to dále vyhledat. 

Zkuste něco nového

Teď k něčemu zábavnějšímu. To, že musíme teď všichni sedět doma, se dá považovat i za výhodu. Právě teď může být ten ideální čas, zkusit něco, co už vás nějakou dobu láká, ale nebyl na to čas. Teď máte čas a navíc se brzo stmívá, takže vyzkoušet třeba nějakou kreativní činnost se vyloženě nabízí. Ať už to bude malování akvarely, háčkování nebo třeba nějaký nový recept na večeři, fantazii se meze nekladou. Můžete se ale zkusit zdokonalit i v nějakém jazyce – teď je ten pravý čas na online lekci.

Pokud ani to není nic pro vás a raději byste zůstali u sportu, zkuste začít s malými dílčími dovednostmi. Možná právě teď nastal čas zvládnout tu vysněnou stojku, konečně dotáhnout perfektní provaz nebo se položit do placky. Videa Fitplayce vám pomohou se inspirovat a najít to pravé pro vás.

Digitální detox

Dokážete si představit, že by koronavirus přišel před deseti nebo dvaceti lety? V mnohém by to bylo snad ještě složitější, protože teď už je práce i zábava online zcela běžnou součástí života. I proto je ale potřeba si dát občas pauzu! Právě proto, že dnes a denně kvůli pandemii sedíme u obrazovek, je fajn si občas odpočinout. Zvládli byste jeden celý den nepoužívat mobil, nedívat se na Netflix a nekontrolovat sociální sítě? Říká se tomu digitální detox a na rozdíl od toho jarního detoxu nemusíte pít žádné zelené šťávičky. Stačí, když jen na chvíli odložíte mobil a počítač. Jestli to bude na pár hodin, na jeden den nebo třeba na celý víkend, to už záleží na vás. Někdo dokonce digitální detox opakuje každý týden nebo aspoň jednou za měsíc. Mělo by vám to pomoct odpoutat pozornost od již zmiňovaných negativních zpráv a prostě jen chvíli být v přítomném okamžiku. Zkuste to a uvidíte, že vám vaše oči i mozek poděkují.

Buďte s rodinou a přáteli – aspoň online

Tím ale nechceme říct, že bychom možnost pracovat a bavit se prostřednictvím internetu neměli rádi. Právě naopak – dává nám to příležitost být i v této nelehké době v kontaktu s našimi nejbližšími. A to je snad to nejdůležitější! Stačí obyčejný telefonát, ale pokud chcete, můžete být o něco kreativnější. Zkuste se společně podívat na film nebo třeba „jít“ do kavárny – to všechno jde online. Budeme moc rádi, když se v komentářích podělíte o vaše tipy, jak zvládáte období pandemie.

Přejeme vám hodně síly.