Jak cvičit, když nemůžete do fitka?

Taneční studia, fitness centra a další sportoviště jsou na nějakou dobu zase zavřená. My jsme pro vás připravili pár tipů na to, jak i v téhle nelehké době najít ztracenou motivaci a jak cvičit bezpečně. Pohyb je totiž jedna z věcí, která vám může pomoct zůstat aspoň trochu nad věcí.

Hlavně bezpečně

Úplně na začátek bychom chtěli zdůraznit, že zdraví máme jenom jedno. Ať už budete cvičit jakkoliv, poslouchejte u toho vždycky svoje tělo a nepřehánějte to. Nenuťte se do složitých pozic a cviků, když nevíte, jak na to. Nepřepínejte se, když už jedete z posledního. Mohli byste na to doplatit. Pokud se rozhodnete cvičit podle nějakého videa nebo návodu, vyberte si takové, kde je vše přehledně vysvětlené a kde lektor upozorňuje na nečastější chyby. Tak budete vědět, že trenér ví, o čem mluví.

Pár minut vás nezabije

Čas jsou peníze. Hlavně když musíte pracovat z domova, může být občas náročné oddělit práci a volný čas. Dvacet minut věnovaných pohybu vám ale určitě pracovní nasazení nenaruší. Právě naopak. Máme pro vás malý tip – zkuste si mezi pracovní schůzky naplánovat jednu fiktivní půl hodinku, kterou využijete ke krátkému workoutu nebo procházce. Jestli patříte k těm, co jsou večer po práci na cvičení příliš vyčerpaní a ráno se vám nechce vstávat o hodinu dřív, možná pro vás tohle bude ideální řešení. Uvidíte, kolik potom budete mít energie. Zkuste třeba naše kondiční  tréninky – během pár minut z vás bude lít pot jako po hodině v posilovně!

 

Zkuste něco nového

V průběhu první vlny pandemie na jaře se ukázalo, že mnohým online prostředí vyhovuje daleko více, ať už pro práci, vzdělávání nebo právě na sport. Pokud jste introverti, možná víte, co máme na mysli. Každopádně snad není lepší čas vyzkoušet něco, na co už se dlouho chystáte, ale vždycky jste se trošku báli nebo snad i styděli. O nic nejde, každý z nás to někdy zažil. Teď máte ale možnost pomocí nejrůznějších videí a tutoriálů na internetu konečně zkusit třeba nový taneční styl nebo druh cvičení bez toho, aniž byste se cítili trapně, když vám to náhodou nepůjde (což je mimochodem hloupost – na první lekci to nikomu 100% nejde). Online lekce vám zajistí roušku anonymity. Jděte do toho!
V knihovně Fitplayce najdete spoustu různých instruktážních videí a pořád přibývají nové. Můžete si vybrat mezi nejrůznějšími styly a dovednostmi – od pole dance přes kondiční tréninky, strečink a flexibilitu nebo třeba stojky až k exoticu. Na Fitplayce si prostě zacvičí každý. Doporučujeme zkusit videa, která jsou zdarma, a uvidíte, že si Fitplayce zamilujete.

Přizvěte kamarády

Žijeme online – pracovní telekonference jsou už naprosto běžná věc a videohovory s maminkou pomalu taky. Proč se tedy nepropojit i při cvičení. Možná vám nechybí jen pohyb jako takový, ale i lidi, které vídáte na lekcích. Zkuste se domluvit a uspořádat si online lekci s kamarádkami – můžete využít některé z videí Fitplayce a pak společně sdílet, co vám nešlo a co naopak ano. Sdílejte taky své úspěchy i neúspěchy na sociálních sítích! Kolik jste uběhli, jaký workout nebo nový trik na tyči jste dnes zvládli – je fajn se navzájem motivovat, i když jen virtuálně. Pokud vám chybí komunita vašeho studia nebo fitness centra a rádi byste zase cvičili se svým oblíbeným lektorem, mrkněte na sociální sítě nebo web. Je totiž docela dobře možné, že právě váš oblíbený trenér vede online lekce a pak není nic jednoduššího, než se přihlásit. Stejně tak jako vy chcete cvičit, tak lektoři zase chtějí učit.

Běžte ven

Náš poslední tip je pro ty největší lenochy – pokud se nedokážete donutit cvičit i jen na pár minut denně, zkuste vyrazit na procházku. Svižnou chůzí nic nezkazíte a abyste se nenudili, můžete si do uší pustit třeba náš podcast. Nezapomeňte mít i při chůzi aktivovaný střed těla a pokud se budete cítit odvážně, můžete přidat třeba pohyb paží (nebo hůlky). Nemusíte ale zůstat jen u procházek – vyrazte běhat, na kolo nebo na brusle. Ať už si vyberte cokoliv, má to hned několik benefitů. Změníte prostředí, nadýcháte se čerstvého vzduchu a pokud stihnete vyrazit ještě za světla, budete si  moci vychutnat přírodu v krásných podzimních barvách. A to je v tomhle šedivém období plném negativních zpráv prostě k nezaplacení.

Tohle je jen pár našich tipů. Budeme moc rádi, když některé vyzkoušíte a dáte nám vědět, jak se vám cvičilo. Napište nám do komentářů i vaše tipy, jak zůstat v době pandemie v pohybu, ať se tak můžeme navzájem motivovat