Cvičení na workoutovém hřišti

Přirozené a efektivní posílení vašeho těla

Hledáte zpestření vašich tréninků a chcete využít letního počasí? Tak workoutové hřiště je přesně to, co hledáte!

  • Co na nich najdete?
  • Co si s sebou přinést?
  • Kde workoutová hřiště nacházejí?

Workoutová hřiště jsou vyhledávaný fenomén dnešní doby. Většinou se jedná o soustavu žebřin, bradel, hrazd a dalších prvků, které jsou umístěny na vyhrazeném prostoru. Sport navázaný na tyto hřiště se označuje jako streetworkout a vychází z kalisteniky, kde se cvičí pouze s vlastní vahou těla. Díky cvičení na workoutových hřištích získáte sílu a svalovou hmotu přirozenou cestou a krásně tak ovládnete své tělo a zlepšíte si tělesnou kondici.

Pro koho je toto cvičení vhodné? Právě že pro všechny! Od dětí, rekreačních sportovců, atletů až po zkušené sportovce. Velkým benefitem je, že je finančně nenáročný. Stačí takové hřiště ve vašem městě nebo okolí najít a můžete začít. Pro lepší komfort nezapomeňte vodu, ručník, rukavice a třeba švihadlo na rozehřátí. 

Proč tedy dělat street workout?

          Je vhodný pro každého

          Posilujete s vlastní vahou těla, což je pro tělo přirozené cvičení

          Je to finančně nenáročný sport

          Rozmanitost a zpestření vašeho funkčního tréninku

Workoutové hřiště si můžete postavit na vlastní zahradě a cvičit tak pravidelně v pohodlí vašeho domova. Hřiště máte sami pro sebe, a ještě si jej můžete sestavit podle vašich preferencí. Nebo můžete využít veřejná, která jsou dnes téměř všude.

Kde najdete workoutové hřiště?

Dnes už je v České republice takových hřišť nespočet. Stačí si v Googlu vyhledat nejbližší workoutové hřiště a můžete začít. Nebo na https://www.woblog.cz/hriste najdete mapu, kde se nacházejí. 

Nevíte si ještě rady, jak na takovém hřišti cvičit? Máme pro vás překvapení.

 

Už teď najdete v přehledu lekcí první kondiční trénink na workoutovém hřišti a provázet vás jimi bude naše trenérka Denisa. ?