7 mýtů o pole dance, aneb jak to ve skutečnosti je?

Vyvrátíme Vám několik mýtů, které o pole dance i v dnešní době existují. Pojďme se na ně společně podívat.

Mýtus č. 1 Pole dance je erotický tanec u tyče

Stále existuje spousta domněnek o tom, že pole dance je erotický tanec u tyče. Není divu, když ve filmech každý vidí ženy v nočních barech u tyče. Ale opak je pravdou. Pole dance je náročný sport, který spojuje prvky moderního a voleného tance, moderní gymnastiky, akrobacie a flexibility. Pozornost si také získal v řadách sportovců, díky své fitness formě, která Vám zaručuje zpevnění celého těla a vyrýsování postavy. Díky vytrvalosti výsledky stojí opravdu za to.

Mýtus č. 2 Pole dance je pouze pro ženy

Ano, tento sport provozují především ženy, ale je čím dál populárnější i mezi muži. Původně „pole dance“ vymysleli právě muži. Své kořeny nachází ve 12. století v indickém tanci Mallakhamba, kde se využívalo vytrvalosti a síly na dřevěné tyči. Na začátku 20. století vznikl v čínském cirkuse Chinese pole, kde se využívalo akrobatické tyče, na které akrobaté přeskakují, šplhají a drží pózy. A právě z tohoto sportu vznikla dnešní podoba Pole dance, proto je tento sport vhodný pro ženy i muže. Dobrým příkladem je náš trenér Roman Gemrot, který se pole dance věnuje 8 let a brzy se můžete těšit na jeho tréninky na našem portálu.

Mýtus č. 3 Mám kila navíc, nevím, zda je to sport pro mě

Toho se vůbec nebojte. Pole dance může dělat opravdu skoro každý, záleží na vaší motivaci a výdrži. Nejlepší je kombinovat trénink u tyče s posilováním a kondičními tréninky, které také najdete v našich online kurzech. V tomto případě opět platí pravidlo, že trénink jednou týdně nestačí. Čím častěji, tím lépe a uvidíte, že i přebytečná kila půjdou rychle dolů.

Mýtus č. 4 Neumím tančit!

Nevzdávejte se ještě před začátkem! Není tanec jako tanec a třeba zjistíte, že je to ještě lehčí než s tanečním partnerem. A tančit není vůbec potřeba, můžete se zaměřit třeba na pole fitness, pole sport apod., kde zapojujete všechny svaly v těle a hlavní cvičební pomůckou je právě tyč. Při pravidelném tréninku komplexně posílíte tělo, snížíte hmotnost, výrazně posílíte střed těla nebo zlepšíte svou flexibilitu. A co je největší výhodou? Může ho dělat opravdu kdokoli.

Mýtus č. 5 Pole dance je pro mladší dívky

Cvičit se dá v každém věku. Jestli jste zvyklí na pohyb celý život a pravidelně sportujete, nic Vám nebrání vyzkoušet pole dance třeba v 50 letech. I v našem studiu One2One máme několik starších klientek, nejstarší z nich je 62 let.

Mýtus č. 6 Nemám sílu se na tyči udržet, nebyl by to sport pro mě

Bojíte se, že na tyč nevyšplháte, neudržíte se, nepřitáhnete se? Tyto pocity má většina začátečníků. Ale nemusíte se bát. Vše se u nás naučíte od úplných začátků a už u první lekce zjistíte, že to není tak hrozné. To si ovšem můžete vyzkoušet hned v našich lekcích zdarma a zjistíte, zda by Vás pole dance bavil. Trénink jednou týdně nestačí a pravidelným cvičením získáte na síle a uvidíte, že výsledky se dostaví rychleji, než byste očekávali.

Mýtus č. 7 Pole dance není vhodný pro děti

Opět je to pouze mýtus. Pole dance pro děti je rok od roku populárnější. Na věku skoro nezáleží, začít mohou děti od 6 let, jde hlavně o to, aby byly schopné pracovat v rámci skupiny. Po celé republice se otevírají nové kurzy pro děti a na PoleDanceOnline je vše vysvětleno od úplných začátků, dítě si tak může zopakovat informace z navštěvovaných kurzů.