5 nejčastějších otázek začátečníků v pole dance

1. Mohla bych se přihlásit na pool dance?

Ano, i taková otázka trenérům pole dance občas chodí. Dejte si pozor na to, jak se název tohoto sportu píše a jak vyslovuje.

Pool dance – zaplavat si v bazénu klidně můžete, ale až po tréninku . Ani tanec u tyče není správně, nejste přece barové tanečnice u tyče. Pole dance by se dal volně přeložit jako, vertikální akrobacie na tyči

2. Nejsem na to moc stará?

Jak se říká, “jsem tak starý, na kolik se cítím”, ano, zní to jako klišé, ale je to tak.

Pokud Vám to zdraví dovolí, pozdě není přece nikdy. Všimli jste si, jak jsou lidé postupem času pohodlnější? Máme zažité určité společenské stereotypy. Někdo to má jako výmluvu a někdo se bojí toho, co na to řeknou ostatní… Kašlete na to, je to Váš život a žijte si ho podle svého. Zaujal Vás právě pole dance a je Vám přes 40, 50, 60…? Ale cítíte se tak, jako nikdy? Tak pojďte do toho!

Ať už doma, na hromadných lekcích či individuálně, je to rozmanitý sport, který nabízí spousty prvků, variant a je jen Vás, co Vám bude vyhovovat.


Odpovědi na tyto otázky pro Vás tentokrát máme i v podobě videa.

video
play-rounded-fill

3. Mám po dětech, nevadí to?

Většinou se na to ptají maminky, které nedávno porodily. Nevadí to, pokud máte po šestinedělí, netrápí Vás větší rozestup břišní stěny a Váš lékař Vám dovolí pomalu začít cvičit. Určitě ale nejprve začněte s posilováním bez tyče. Posílení šikmých břišních svalů a celého těla s váhou svého těla. Potom přejděte pomalinku na tyč, dejte si pozor na náskoky a nekontrolované pohyby, pěkně krok po kroku.

Pokud máte po císařském řezu, buďte o to opatrnější. Je to ale velmi individuální a každý reaguje jinak. Záleží na Vašem  celkovém zdravotním stavu, jak dlouho po císařském řezu máte, jakou máte sportovní historii tzn. zda jste vrcholový sportovec nebo jen rekreační, atd.

Také záleží jak máte posílený zbytek svého těla, pouze o břiše to také není.

Určitě ale stojí za to, svému lékaři vysvětlit, co tento sport obnáší a zda Vám to doporučí.

4. Pole dance je hodně o síle že?

Je to sice silovější sport, ale není to pouze o hrubé síle. Záleží i na Vaší koordinaci pohybu, flexibilitě, technice… je to komplex všeho dohromady.

5. Mohou dělat pole dance i muži?

Roman Gemrot | www.romangemrot.cz

Ano, pole dance se věnují i muži. Věnují se mu i děti, starší lidé, handicapovaní lidé, kdokoliv… Je to gymnastika na tyči, sport, umění. A i přes to, že je mužů výrazně méně než žen, rozhodně to není nic posměšného. Pořádají se soutěže a mezinárodní mistrovství, kde jsou i mužské kategorie. Muži využívají převážně silovější prvky, ale vychází to v podstatě ze stejných základů, takže ani s Pole Dance Online nemusí trénovat nutně pouze ženy.

Doufáme, že tímto jsme rozptýlili třeba i pár Vašich nejasností. A pokud stále zůstávají některé otázky nezodpovězené, neváhejte se na nás obrátit.

Váš Pole Dance Online